top of page
  • Zdjęcie autoraDiana

Motywy przewodnie wesela

Zaktualizowano: 8 maj 2020


Boho

Zdecydowanie perełka wśród motywów weselnych. Charakteryzuje się luzem, swobodą i odrobiną fantazji. Pióra, koronki, makramy, kapelusze odnajdują się świetnie w stylu boho. W dekoracji nie brakuje suszonych traw, drewna i palety beżu i brązu.


Rustykalny

Długo już uwielbiany i nadal jeden z najczęściej wybieranych stylów weselnych. I słusznie ! Wesele z motywem wiejskim, lekki i prosty. Obszerne bukiety i wysokie kandelabry zastąpią nam polne bukieciki w szklanych wazonach i drewniane plastry. Panna Młoda pięknie będzie się tutaj prezentować w zwiewnej sukni, luźno upiętych włosach i delikatnym makijażu. Pan Młody założy szelki, garnitur w kratę lub oryginalną muszkę.


Greenery

Zieleń, zieleń, zieleń ! Czyli całkowity powrót do natury. Liście, zioła i polne dodatki wypełnią nam miejsce ceremonii, salę weselną, a także przystroją Parę Młodą i świadków. Stawiamy tutaj na minimalizm, i nie mieszamy zieleni z dużą ilością kwiatów - a czasem w ogóle ich nie dodajemy. Ma być lekko i naturalnie. Ma być greenery.


Glamour

Glamour oznacza przepych, elegancję i bogactwo. I z tym zapamiętają goście to wesele. Korale, kryształy, pióra i klasyka kolorów. Srebrne lub złote dodatki. Tylko pamiętajmy, tutaj także ważne jest, by zachować umiar i klasę, by nie przesadzić i nie stworzyć wrażenia kiczu.


Egzotyczny

Absolutnie niebanalne wesele. A my takie kochamy! Palmy, bananowce, kaktusy, owoce i egzotyczne kwiaty takie jak protee czy strelicje wypełnią nam salę weselną, udekorują stoły oraz będą częścią dekoracji Pary Młodej. Żywą zieleń możemy połączyć zarówno z suszoną trawą jak i kwiatami w całej palecie barw. Takie wesele można urządzić zarówno na eleganckim zamku jak i drewnianej stodole.

Klasyczny

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. I tak też jest w przypadku wesel. Stawiamy tutaj na elegancję i wyrafinowanie. Bukiety na stołach mogą być zarówno mniejsze, w niskich wazonach, jak i ogromne, na wysokich stojakach. Nie przesadzimy jednak z dodatkami, tutaj postawimy na minimalizm. 

Folklor

Jest świetnym wyborem przede wszystkim dlatego, że nawiązuje do polskiej tradycji i kultury. Mieszanka wszystkich kolorów, sielankowy klimat i ludowe wzory w dodatkach. Tutaj nie może zabraknąć wiejskich stołów i żywiołowej kapeli. Na głowie Panny Młodej znajdziemy wianek, a Pan Młody pewnie założy kolorowe skarpetki !


Vintage

Pierwsze co zrzuca mi się na myśl to te piękne stare samochody... Ale co jeszcze ? Vintage łączy ze sobą to co stare i to co nowoczesne. Perły, białe pióra i mosiężne świeczniki w połączeniu z geometrycznymi stojakami na kwiaty, złotymi podtalerzami i kolorowymi świecami. Elegancka suknia, falowane włosy i czerwona szminka u Panny Młodej. Natomiast wizerunek gentelmana wyczarują nam kamizelki, muchy i piękne spinki do mankietów.


Angielski ogród


Klasyka z dodatkiem miliona róż - tak ja określiłabym ten styl. Podobnie jak w stylu klasycznym, postawimy na elegancję. Będzie jednak nieco bajeczniej. Tak jak wyobrażacie sobie wejście do wielkiego, angielskiego ogrodu, tak powinniście wyobrazić sobie swoje wejście na salę weselną. Okrągłe stoły, bogate kompozycje kwiatowe, złote, srebrne lub kryształowe dodatki i mnóstwo świec. Zdecydowanie jeden z najbardziej romantycznych stylów weselnych.

499 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page